www.bip.gov.pl
CharakterystykaDrukuj
Miejskie Przedszkole Nr 38 w Zielonej Górze jest placówką publiczną. Prowadzi nauczanie i wychowanie w zakresie wspierania rozwoju dziecka ze szczególnym uwzględnieniem działań twórczych nastawionych na rozwój aktywności artystycznych (warsztaty plastyczne, muzyczne, warsztaty z udziałem rodziców).

Pracujemy w oparciu o programy własne nauczycielek dotyczące aktywności artystycznej, współpracy z rodzicami i promocji zdrowia.

Odbywają się tu różne działania według koncepcji promocji zdrowia. Należymy do sieci szkół i przedszkoli promujących zdrowie.

Dzieci wprowadzane są też w świat pisma. Dzięki temu poznają litery i nabywają umiejętność wczesnego czytania.

Przedszkole organizuje różne formy współpracy z rodziną, które cieszą sie dużą popularnością. Dzieci i rodzice mają możliwość kontaktu ze specjalistami (psycholog, logopeda, rehabilitant).

Na miejscu znajduje się centrum informacji dla nauczycieli i rodziców, udostępniające fachową literaturę i internet.

Placówka posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która systematycznie uzupełnia i podnosi swoje kwalifikacje oraz stopnie awansu zawodowego. Nauczyciele posiadają dodatkowe umiejętności w zakresie terapii, tańca, kształcenia zintegrowanego, języka francuskiego i muzyki. Prowadzą pracę wychowawczą, dydaktyczną, opiekuńczą. Troszczą się o prawidłowy rozwój psychofizyczny wychowanków, tworzą warunki wspierające rozwój dziecka, przygotowują dziecko do życia w rodzinie i społeczeństwie. Wprowadzają dzieci w świat, w którym trzeba radzić sobie z trudnościami i porażkami, ale należy również cieszyć się sukcesem.
Utworzony: 2006-02-16 23:21:43
Opublikowany: 2006-02-16 23:21:43
Autor: Grzegorz Chodacki
Czytany: 3597 razy
Rejestr zmian


Biuletyn Informacji Publicznej MP 38